Bankacılık İşlemlerinde Müşteri Hizmetlerine Gelen Komik Sorular

Müşteri Hizmetlerine Gelen Komik Sorular

Bankacılık İşlemlerinde Müşteri Hizmetlerine Gelen Komik Sorular

Her işin olduğu gibi müşteri hizmetleri işinin de zorlukları elbette vardır. Sürekli insanlar ile muhatap olmaları bu sorunların temelinde yatan sebeplerdir. Fazla uzatmadan, banka ve kredi kartları ile alakalı bankanın müşteri hizmetlerine gelen sorulara bakalım.

                – Annenizin kızlık soyadını öğrenebilir miyim?

                             +  Bu işe annemi karıştırmasak?

Şeklinde gelen onlarca soru var. Müşteri hizmetleri temsilcisi gülse mi ağlasa mı bilemedi.

Kredi Kartı şifresini unutan bir beyefendinin müşteri hizmetlerini arayıp “İstanbul’un kurtuluşu kredi kartımın şifresiydi İstanbul’un Kurtuluşunu unuttum bir söyleyiver kızım” demesi ile devam eden komik diyaloglar.

Bu tarz konuşmalar gerçekten oluyor arkadaşlar. İnternet ve bilgisayara bile daha alışamadık değil ki müşteri hizmetlerine alışalım.

Ha bir de unutmadan müşteri hizmetlerine bağlanmadan önce konuşan makineyi kadın zannedip, soru sorup, cevap alamayınca da bankanın müdürüne kadar ulaşıp şikâyet eden vatandaşlarımız var bizim. Aslında ne kadar komik bir ülke olduğumuzun bir kanıtı bu. Bankalar ne yapsın böyle müşterileri varken.

Şimdi daha iyi anlıyorum aslında bankamın müşteri hizmetlerine bağlanıp bir iş yaptırmak isterken neden saatlerce bekletildiğimi. İstanbul’un kurtuluşunu bulmak oldukça zaman alıyor tabii ki. Bunun da önüne geçmek için bankalar müşteri hizmetlerinde çalıntı, kayıp için ayrı bir müşteri hizmetleri kurmak zorunda kalmışlar.

Ne yapsınlar gerekli gereksiz arayan onlarca insan var, gerçekten işi düştüğü için arayan ve acil durumda olan insanlara yetişmek oldukça zaman alıyor. Bankacılık İşlemlerinde Müşteri Hizmetlerine Gelen Komik Sorular paylaşırken , emeğini esirgemeyen bankalarımıza ve bizim için çalışan müşteri temsilcilerine de bu yazımıza da selam gönderelim.

warningComments are closed.