Öğrenciye Kredi

genclere_1_yil_maas

Öğrencilik yapmak öğrenci için ne kadar zor ise onu okutan için de o kadar zor. Öğrenciye kalacak yer , yiyecek içecek lazım, öğrenciye harçlık lazım. Dolayısıyla öğrenciye para lazım ve uzun lafın kısası öğrenciye kredi lazım. Öğrenciye kredi meselesi aslında sadece okul zamanı değil okulların kapalı olduğu dönemlerde bile hep gündemde olacaktır.Şöyle ki okul döneminde daha çok okul harcamaları için öğrenciye kredi gerekli olurken , masraflar gelmeden ve harcamalar yapılmadan önce de öğrenciye kredi çekilip,ödemelerine bir an önce başlanması gerekecektir. Bu durumda mali anlamda okul ve benzeri harcamalar için kredi ihtiyacı olan tüm öğrenciler öğrenciye kredi veren bankalar hangileri türünden arayışlara başlayacaktır.

Öğrenciye kredi , aslında doğrudan öğrencilere verilen kredi manasında kastedilirken, öğrencilerin kendileri dışında anne babaları tarafından kullanılan krediler genellikle eğitim kredisi adıyla anılmaktadır. Öğrencilere kredi veren bankalar denilinci elbette ilk akla gelen Ziraat Bankası oluyor. Ardından öğrenciye kredi konusunda kampanyalarına devam eden Odeabank Öğrenciler için kredi kampanyaları gelmekte. Vakıfbank‘ın eğitim kredisi de yine öğrenciler için en uygun kredilerden birisi olarak seçenekler arasında yer alıyor.Bu bankalar dışında da elbette öğrencilere yönelik kredi temin edilebilecek pek çok banka var. Diğer bankalar ,sadece kredinin ismine eğitim ya da öğrenciye kredi şeklinde değil , daha çok kefilsiz evraksız kredi , acil kredi ya da kolay kredi adıyla lanse ederek kullanılmasını sağlıyor.

Pek çok banka öğrencilere kredi verme konusunda dönem dönem kampanyalarını ilan edip ,öğrencilerin daha rahat bir eğitim alması , daha huzurlu ortamda eğitimlerine devam etmelerini sağlamaya çalışıyor. Elbette öğrenciler kendileri için en düşük faizli öğrenci kredisi bulmak için araştırma yaparken tüm bankalar da öğrenciler için en avantajlı kredi verme yarışına girme durumundalar. Dolayısıyla tüm öğrenciler için öğrencilere kredi veren bankalar konusu en uygun eğitim kredisi sözkonusu olduğunda sürekli değişkenlik gösteriyor. İşte bu yüzden öğrencilerin kredi kullanma ihtiyacı ortaya çıktığında çok iyi araştırması , öğrenci kredilerini ve faizlerini iyi incelemesi , varsa işlem ücreti ,dosya masrafı , ek ödeme ve benzeri giderlerinin tamamını hesaplayarak, kendileri için en uygun öğrenci kredisini bulmaları gerekiyor.

warningComments are closed.