Üniversite Öğrencilerine Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

kampanyalı krediler

Ülkemiz çerçevesinde bankacılık sektöründe özellikle hizmet vermekte olan çeşitli bankalar gün geçtikçe insanların yükselen borçları sebebi ile diledikleri kar oranlarını tam anlamıyla yakalayamıyorlar. Bunun neticesinde de daha farklı alanlarda faaliyet gösteren bankalar kar alabilecekleri çeşitli müşterilere ulaşmayı deniyorlar. Üniversite Öğrencilerine Hangi Bankalar Kredi Veriyor? Ülkemizde de yine öğrencileri hedef alan bankalar öğrencilere kredi kartı verebiliyorlar. Bankalar yine özellikle de üniversite öğrencilerini aylık olarak kredi/burs gelirleri ve yine ailelerinden aldıkları destekler beraberinde gelirleri oldukları için müşteri olarak görüyorlar ve kaçırmak istemiyorlar. Birçok banka yine üniversite gençlerine özel olarak kredi kartı kullandırmaktadır. Öğrencilerin de banka şubelerine giderek kredi kartı talep etmeleri esnasında da 10 – 15 gün içerisinde adreslerine gönderebiliyorlar. Yine sinema, oyun, gıda gibi daha birçok alanda da öğrenciler bu kartları kullanabiliyorlar.

Hangi Bankalar Kart Veriyor?

Üniversite öğrencilerine de ilk olarak yine kredi kartlarını HSBC ve İş Bankası vermeye başladı dersek yalan olmaz. Finansal kuruluşların da genç bireylere hazırladığı kredi kartlarını sıralayabiliriz. Yine İş bankası işte üniversiteli, Akbank axess Eksi26, Ziraat bankası genç bankkart, vakıfbankası like card, HSCBC campus, yapı kredi play card, HSBC Advantage gibi daha birçok banka çeşitli markalar halinde öğrencilere kredi kartlarını takdim ediyorlar. Öğrencilere verilmekte olan bu kartları da genel anlamda 250 TL limitten başlıyor ve 1.500 TL ve üzerine çıkabilmektedir.

Öğrencilerin Potansiyeline Göre Değişiyor

Tabi öğrencilerin potansiyeline de bağlıdır bu. Örneğin öğrenci kartı aldıktan sonra düzenli ödemelerini yapamazsa banka limit düşürebilir hatta zaman içerisinde kartı iptal edebilir. Bankaların tanımış olduğu bu kredi kartı ürünleri de genel anlamda 19 ila 26 yaş arasında değişim göstermektedir. Bunlara ek olarak yüksek lisans ve doktora gibi öğrencilere kredi kartı kullandırmakta olan bankalar var. Bunlara ek olarak bahsi geçen bu ürünleri kullanmayı dileyen üniversite öğrencileri kefil ihtiyacı duymadan bu ürünleri alabiliyorlar. Yine dediğimiz gibi bazı bankalar ise harçlıkları yeterli görmeyerek veya daha önceden öğrencilerin geçmişi kara ise kart vermekten vazgeçebilirler veya hiç vermeyebilirler.

warningComments are closed.